Extraligu otvorí zápas Košičanov s VKP. Vlkolinský: Praví športovci chcú víťaziť aj pred 50 divákmi

03. 10. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

FOTO: TASR

Po turbulentných udalostich posledných dní súvisiacich s protipandemickými opatreniami cez víkend predsa len odštartuje nový ročník volejbalovej extraligy mužov, napokon však len jedným zo štyroch stretnutí úvodného kola. Už skôr sa kvôli karanténe hráčov Svidníka rozhodlo o odložení jeho zápasu v Trenčíne, na odklade sa dohodli aj Prievidza s Prešovom a Komárno s Myjavou. Základnú časť tak otvorí sobotňajší súboj domáceho VK KDS-Šport Košice s VKP Bratislava (18.30 h).

"Sme radi, že pôvodne avizované opatrenia sa zmenili a môžeme hrať," hovorí tréner Košičanov Richard Vlkolinský. Skúsený kormidelník si letnú prípravu podobnú tej tohtoročnej nepamätá; jej úplný začiatok navyše musel vynechať pre povinnosti asistenta v národnom tíme. Košičania aj vzhľadom na špecifiká aktuálneho obdobia a novej sezóny tentoraz vypustili tradičné sústredenie v Tatrách.

"S takouto dlhou pauzou pre družstvo som sa ešte nestretol. Dôležité bolo pracovať tak, aby sa hráči nezranili, no musím chlapcov pochváliť, pracovali na sebe aj počas voľna. Nechceli sme ísť do zbytočného rizika, vynechali sme zahraničné turnaje a odohrali sme prípravné zápasy len u nás, ale bolo ich veľmi málo. Sme však vďační za podmienky, ktoré nám vedenie klubu pripravilo," zdôraznil Vlkolinský.

Káder v porovnaní s uplynulou predčasne ukončenou sezónou zostal pokope, k lídrom by mali patriť univerzál Patrik Lamanec či smečiar Martin Sopko mladší. Družstvo opustil len nahrávač Maroš Kasperkevič, ktorý zamieril do Prievidze. Uvoľnené miesto zaujal Jakub Hriňák zo Svidníka. S mladším z bratov Hriňákovcov, rovnako ako so starším Milanom, spolupracoval Vlkolinský už v Chemese Humenné, ktorý priviedol k trom majstrovským titulom.

"S Jakubom máme dohodnutý určitý systém spolupráce. Som si vedomý, že má aj pracovné povinnosti a s tým súvisiace ambície, je tu však priestor, aby nám pomohol," vraví 51-ročný kouč. Jakubovou "dvojičkou" na poste dirigenta košickej hry bude talentovaný Samuel Goč. "V budúcnosti by mohol byť na svojom poste veľmi výrazným hráčom, má však ešte svoj čas," skonštatoval Vlkolinský, ktorý má v širšom kádri reprezentácie aj ďalších klubových zverencov - blokára Jána Jendrejčáka a libero Pavla Kureja.

FOTO: VK KDS-Šport Košice

Košičania v konečnom poradí minulej sezóny obsadili 2. miesto, o prvenstvo ich pripravilo zaváhanie s Prievidzou v poslednom kole nadstavby. Pre KDS-Šport to bola jediná prehra z trinástich domácich zápasov extraligového ročníka. U súperov mali Košice vyrovnanú bilanciu (6-6).

"Na domácu šnúru by sme chceli nadviazať, ale chceme hrať dobre všade, nielen doma. Osobne nemám nikdy malé ambície. Družstvo je až na výmenu nahrávača rovnaké, ale treba si uvedomiť, že starší hráči už majú pracovné povinnosti a rozhodujúca zložka kádra sa skôr omladzuje," podotkol Vlkolinský a na margo prvého súpera doplnil: "VKP nie je žiadny nováčik, aj pokiaľ ide o mená. Sú to skúsení hráči, ktorí vedia, čo je liga a zažili aj boj o najvyššie méty. Na úvod to môže byť dobrý zápas."

Tréner Košíc si uvedomuje, že nad sezónou visí už na štarte veľa otáznikov. "Uvidíme, čo prinesie; či sa bude hrať každý týždeň, s divákmi alebo bez nich. Osobne však verím, že praví športovci chcú víťaziť pred päťdesiatimi fanúšikmi rovnako ako pred piatimi tisícami. My chceme bojovať o výhru v každom zápase," uzavrel Vlkolinský.

Káder volejbalistov VK KDS-Šport Košice pred sezónou 2020/2021:
nahrávači: Jakub Hriňák, Samuel Goč
smečiari: Martin Sopko ml., Miroslav Jakubov, Nikolas Ondruš, Lukáš Smolej, Matúš Vysoký
blokári: Ján Jendrejčák, Vladimír Kríž, Eduard Pizur, Marek Machovec
univerzáli: Patrik Lamanec, Jindřich Tesarčík
liberá: Pavol Kurej, Patrik Marčok
tréner: Richard Vlkolinský

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #