EuroVolleyW - sobota: Španielky v Bratislave potrápili Nemky, Turkyne sa nadreli s Fínkami

24. 08. 2019 - SVF

Nemky napokon stretnutie so Španielkami dotiahli do víťazného konca. FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

V úvodnom sobotňajšom zápase D-skupiny šampionátu EuroVolley 2019 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave zvíťazili Nemky nad Španielkami 3:1 a pripísali si do tabuľky ďalšie tri body za druhú výhru. Španielky otočili prvý set zo 14:15 neuveriteľným spôsobom na 25:15 vďaka famóznej Escamillovej a jej servisu, ale Nemky vyrovnali a získali aj dôležitú dramatickú koncovku tretej časti.

V A-skupine v Ankare sa domáce Turkyne nečakane natrápili s Fínkami - viedli 2:0, ale severanky vyrovnali a napokon v prospech Turecka rozhodol až tajbrejk (15:10). V C-skupine v Budapešti nestačilo Maďarsko na Rumunsko (1:3) a ako jediná z hostiteľských krajín nemá po druhom hracom dni na konte dve víťazstvá.

EUROVOLLEY 2019 žien - sobota:

D-SKUPINA (BRATISLAVA - ZŠ Ondreja Nepelu)

Švajčiarsko - SLOVENSKO 0:3 (-20, -16, -22)
Zápas trval 66 minút, rozhodovali: Halász (Maď.) a Aro (Fín.), 4100 divákov
Švajčiarsko: Pierretová 0, Künzlerová 9, Schottroffová 3, Storcková 15, Brunnerová 4, Matterová 7, liberá Depratiová a Engelová (Staffelbachová 0, Wassnerová 0, Zauggová 0). Tréner: T. Lippuner.
SR: Kostelanská 7, Pencová 5, Koseková 1, Radosová 16, Herelová 5, Palgutová 18, libero Španková (Ovečková 1). Tréner: M. Fenoglio.

Nemecko - Španielsko 3:1 (-15, 19, 29, 18)
Zápas trval 112 minút, rozhodovali: Taran (Rum.) a Simonovská (Č. Hora), 1250 divákov
Nemecko: Pollová 11, Weitzelová 6, Lippmannová 15, Geertiesová 16, Schölzelová 6, Hankeová 11, libero Poganyová (Kästnerová 0, Drewnioková 0, Stigrotová 0, Vanjaková 0, Gründingová 0, Alsmeierová 0). Tréner: F. Koslowski.
Španielsko: Corralová Bouzová 0, Riverová 16, Carová Garcíová 5, Segurová 3, Escamillová 25, Berbelová 2, liberá Sánchezová a Llabrésová (De Blasová 0, Elizagová 0, H. Gonzálezová 4, Prianteová Francesová 1). Tréner: P. Saurín.

Favorizované Nemky mali slabší vstup do zápasu, z čoho pramenilo vedenie Španielok 6:3. Zverenky trénera Felixa Koslowského prvýkrát vyhrávali až za stavu 9:8. Ani tak nedokázali odskočiť Španielkam na rozdiel viac ako dvoch bodov. Prvý set sa zlomil za stavu 15:14 pre Nemecko, keď reprezentantky Španielska získali jedenásť bodov po sebe. Leví podiel na úspešnom sete mala v skvelej fazóne hrajúca Španielka Ana Escamillová, ktorá vyprodukovala až desať bodov. Nemky v druhej časti nechceli pripustiť nič podobné, a tak aj bolo. Španielky síce bojovali, čo im sily stačili, ale hráčky národného tímu Nemecka ani raz neprehrávali a bez väčších problémov dotiahli set do víťazného konca. V podobnom znamení sa spočiatku niesla aj tretia časť, v ktorej si Nemky utvorili pohodlný náskok (21:14). Reprezentantky Španielska sa však nemienili vzdať a v závere sa opäť dotiahli na súperky, v dramatickom finiši boli napokon úspešné Nemky (31:29). Záverečný štvrtý set mal podobný scenár ako druhý, hráčky Nemecka ani raz neprehrávali a srdnaté súperky napokon zdolali bez bodovej straty.

Felix Koslowski (tréner Nemecka): "Musím pogratulovať môjmu tímu, pretože sme sa dokázali dostať do zápasu napriek viacerým náročným momentom. Španielky hrali veľmi dobre, musím vyzdvihnúť najmä Riverovú a Escamillovú, ktoré nám robili problémy. Museli sme ukázať to najlepšie, čo v nás je, aby sme uspeli."

Denise Hankeová (kapitánka Nemecka): "Bol to veľmi náročný zápas. Španielky hrali veľmi dobre, museli sme sa snažiť počas celého zápasu, aby sme ho dotiahli do úspešného konca. Som rada, že sa nám to podarilo. V prvom sete sme boli trochu pasívne a možno trochu nervózne."

Pascal Saurín (tréner Španielska): "Myslím si, že to bol dobrý a vyrovnaný zápas. Gratulujem Nemecku k triumfu. Uchmatli sme prvý set, ale to na víťazstvo nestačí, keďže ďalšie tri sme prehrali, hoci to bolo tesné. Atmosféra v Bratislave je skvelá, pred takýmto publikom sa hrá výborne."

Ana Escamillová (smečiarka Španielska, najlepšia hráčka stretnutia): "Som spokojná so svojím výkonom. Robila som všetko pre to, aby som pomohla tímu. Robili sme však veľa chýb, takto sa nám nepodarí zvíťaziť. Škoda, že sme ešte netriumfovali, pretože diváci sú vždy fantastickí, je to radosť hrať pred nimi, k našej spokojnosti však chýbajú body."