EuroVolleyW - piatok: V Bratislave na úvod výhry Nemiek a Rusiek, prekvapenie v Ankare

23. 08. 2019 - SVF

Nemky si podľa očakávania poradili so Švajčiarkami. FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

Dlhoočakávaný šampionát EuroVolley 2019 je otvorený! V úvodnom zápase D-skupiny na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave podľa očakávania triumfovali Nemky, so Švajčiarkami si poradili 3:0 (16, 19, 21). V podvečernom stretnutí Rusky zvíťazili nad Bieloruskami rovnako v troch setoch (24, 16, 22).

Najväčším prekvapením dňa bol triumf Francúzok 3:2 nad favorizovanými Bulharkami v A-skupine v tureckej Ankare.

EUROVOLLEY 2019 žien - piatok:

D-SKUPINA (BRATISLAVA - ZŠ Ondreja Nepelu)

SLOVENSKO - Španielsko 3:0 (24, 27, 18)
Zápas trval 88 minút, rozhodovali: Simonovská (Č. Hora) a Marques Ferreira (Portug.), 4150 divákov
SR: Kijaková 9, Kostelanská 11, Pencová 6, Koseková 1, Radosová 10, Herelová 14, libero Španková (Hudecová 1, Hrončeková 0, Palgutová 1). Tréner: M. Fenoglio.
Španielsko: Riverová 5, Carová Garcíová 4, Segurová 10, Escamillová 18, Berbelová 11, Corralová Bouzová 1, liberá Sánchezová a Llabrésová (Prianteová Francesová 0, Elizagová 0, Gonzálezová 1). Tréner: P. Saurín.

Švajčiarsko - Nemecko 0:3 (-16, -19, -21)
Zápas trval 71 minút, rozhodovali: Muha (Chor.) a Halász (Maď.), 450 divákov
Švajčiarsko: Pierretová 3, Künzlerová 10, Schottroffová 3, Lengweilerová 1, Brunnerová 4, Matterová 4, liberá Depratiová a Engelová (Storcková 11, Wassnerová 0, Zauggová 1, Staffelbachová 1). Tréner: T. Lippuner.
Nemecko: Hankeová 4, Pollová 8, Weitzelová 7, Lippmannová 17, Geertiesová 10, Schölzelová 3, libero Poganyová (Kästnerová 0, Drewnioková 8, Stigrotová 0, Vanjaková 0, Gründingová 1). Tréner: F. Koslowski.

V úvodnom sete dlho držali zverenky Timothyho Lippunera krok s favorizovanými Nemkami, ich odpor definitívne opadol od stavu 13:13, keď získali hráčky Nemecka sedem bodov po sebe. V druhom dejstve sa Nemky pomerne rýchlo dostali do vedenia 5:1 a hoci Švajčiarky bojovali, aktívnejšie favoritky si kontrolovali náskok. "Helvétky" štyrikrát stiahli výhodu súperiek na dva body, naposledy za stavu 16:18, ale otočiť sa im nepodarilo. V tretej časti začali Švajčiarky aktívne, z čoho pramenilo vedenie 4:0 i 6:2. Reprezentantky Nemecka však opäť potvrdili väčšiu kvalitu a za stavu 6:6 otočili vývoj setu vo svoj prospech.

Veľká šou v Bratislave sa začína! FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

Felix Koslowski (tréner Nemecka): "Zvíťazili sme, takže musím byť spokojný. Na zápas sme sa dobre pripravili. Nebolo síce všetko perfektné, ale bolo to prvé stretnutie na turnaji, takže to sme ani nemohli čakať. Nechali sme si priestor na progres a verím, že v každom ďalšom dueli budeme hrať o niečo lepšie. Aréna je veľmi pekná. Snáď si v ďalších zápasoch nájde na štadión cestu ešte viac priaznivcov. Hrali sme v skoršom termíne, a tak je pochopiteľné, že prišlo o trochu menej ľudí."

Denise Hankeová (kapitánka Nemecka): "Bol to prvý zápas na turnaji, takže sme boli trošku nervózne. Dôležité je, že sme zvíťazili a teší nás to. V Bratislave sa mi zatiaľ páči. Predzápasová šou bola veľmi pekná, ľudia boli fantastickí. Na zápase bola naozaj parádna atmosféra. Už sa tešíme na ďalšie stretnutie a verím, že budeme pokračovať na víťaznej vlne."

Timothy Lippuner (tréner Švajčiarska): "Som spokojný s tým, ako sa môj tím prezentoval na palubovke. Máme mladé družstvo, ktoré je prvýkrát na takomto podujatí. Dostali sme šancu porovnať sa s Nemeckom. Nie sme na takej úrovni ako ony, napriek tomu sme im nič nedarovali. Keďže sme prehrali, nemôžem byť spokojný na sto percent, ale myslím si, že sme hrali naozaj dobre. Na zápas so Slovenskom sme pripravení. Opäť nie sme favoriti, ale myslím si, že Slovensko nie je až na takej úrovni ako Nemecko, takže máme väčšiu šancu na úspech."

Laura Künzlerová (kapitánka Švajčiarska): "Začali sme veľmi dobre, a to nám dodalo pozitívnu energiu, ktorú sme čerpali počas celého stretnutia. Boli niektoré veci, ktoré sme mohli riešiť lepšie, ale s naším výkonom sme spokojné. Nie sme zvyknuté na takú veľkú halu či na takúto perfektnú organizáciu. Je skvelé, že môžeme byť súčasťou veľkého turnaja ako je tento. Chceme si to celé užiť."

Bielorusko – Rusko 0:3 (-24, -16, -22)
Zápas trval 83 minút, rozhodovali: Aro (Fín.) a Taran (Mold.), 1650 divákov
Bielorusko: Kascjučiková 5, Stoljarová 9, Klimencová 9, Markevičová 4, Kalinovská 10, Kananovičová 3, libero Pavliukovská (Sakolčiková 7, Hareliková 3, Šašová 0). Tréner: P. Chilko.
Rusko: Starcevová 2, Voronkovová 14, Korolevová 4, Gončarovová 17, Parubecová 12, Fetisovová 9, liberá Galkinová a Čikrizovová (Chalecká 0, Romanovová 1, Lazarevová 1). Tréner: V. Pankov.

Do zápasu vstúpili prekvapivo dobre Bielorusky. Za stavu 5:10 z pohľadu Ruska si vyžiadal tréner "zbornej" Vadim Pankov oddychový čas, ktorý jeho družstvu pomohol a favoritky sa dostali do vedenia. Duel bol naďalej mimoriadne vyrovnaný a Rusky si vypracovali náskok maximálne o dva body. Hráčky Ruska sa napokon tešili z víťazstva v prvom sete, keď uspeli v dramatickom finiši. V druhom dejstve potvrdili Rusky kvalitu, odskočili súperkám o osem bodov (12:4, 15:7) a bez väčších problémov dotiahli aj druhú časť do víťazného konca. Tretie dejstvo malo opačný charakter, Bielorusky prehrávali prvýkrát až za stavu 20:21, ale stratené vedenie už nezískali späť.

FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

Piotr Chilko, tréner Bieloruska: "Myslím si, že si náš tím zaslúžil získať aspoň jeden set. Najmä v tretej časti sme k tomu mali veľmi blízko, ale, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Musíme sa čo najlepšie pripraviť na ďalší duel a snáď to bude lepšie."

Jevgenija Starcevová, kapitánka Ruska: "Som šťastná, že sme zvíťazili. Triumf v úvodnom zápase je vždy mimoriadne dôležitý. Páčila sa mi atmosféra, v Bratislave je veľký štadión a prišlo aj dosť ľudí."

Rusky napokon nepustili Bieloruskám ani set. FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

A-SKUPINA (ANKARA)

Francúzsko - Bulharsko 3:2 (20, -13, 15, -19, 13)
Srbsko - Fínsko 3:0 (17, 15, 17)
Turecko - Grécko 3:0 (21, 18, 8)

B-SKUPINA (LODŽ)

Belgicko - Ukrajina 3:0 (10, 19, 22)
Taliansko - Portugalsko 3:0 (15, 14, 13)
Poľsko - Slovinsko 3:0 (12, 22, 23)

C-SKUPINA (BUDAPEŠŤ)

Chorvátsko - Azerbajdžan 2:3 (-13, 20, 22, -24, -15)
Holandsko - Rumunsko 3:0 (21, 18, 9)
Maďarsko - Estónsko 3:0 (15, 17, 15)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #