Druhé derby, druhé víťazstvo. Šepeľová: Pomohol kolektív, príprava aj diváci

11. 10. 2018 - Juraj Karpiel, SVF

Smečiarka Zuzana Šepeľová (v popredí) pomohla Slávii k triumfu 19 bodmi. FOTO: TASR, Pavel Neubauer

Volejbalistky Slávie EU Bratislava sú v úvode novej sezóny na víťaznej vlne, v stredu uspeli aj vo svojom štvrtom vystúpení. V druhom mestskom derby - tentoraz na súperovej pôde a v rámci základnej časti MEVZA Cupu - zdolali hráčky Strabag VC 3:1 (20, -25, 23, 20) a nadviazali na nedávnu extraligovú výhru 3:0 nad úradujúcim slovenským šampiónom z ŠH Mladosť.

Bodovou líderkou Slávie bola Zuzana Šepeľová (19 b.). "Je to derby, ktoré má vždy niečo do seba. Vedeli sme, že nás čaká kvalitný zápas a kvalitný súper a musíme hrať kolektívne, to sa nám podarilo. Pomohla nám aj výborná lavička, ktorá nás povzbudzovala, tiež skvelí diváci a opäť dobrá príprava na zápas. Myslím si, že je to zaslúžené víťazstvo," povedala 18-ročná smečiarka a pokračovala: "Prvý vzájomný duel sme odohrali doma. Vtedy sme úplne nevedeli, do čoho ideme; videli sme len niekoľko prípravných súbojov Strabagu a ich vystúpenie v MEVZA Cupe proti Záhrebu. Tento zápas bol iný v tom, že sme tušili, čo nás čaká, čo musíme zlepšiť a na čo si dať pozor."

Sninská rodáčka a mládežnícka reprezentantka Šepeľová vyzdvihla hodnotu triumfu na súperovej palubovke. "U súpera je to vždy ťažšie než doma, bol to iný zápas, náročnejší. Mali výhodu domáceho prostredia; nám sa tu, pochopiteľne, hrá o niečo ťažšie. O to viac si ceníme víťazstvo," povedala účastníčka ME 2016 do 19 rokov v Nitre, doplnila ju americká nahrávačka a kapitánka "slávistiek" Taylor Nelsonová: "Bol to najťažší zápas doterajšieho priebehu sezóny. Strabag má veľmi dobrý tím a pripravovali sme sa na to, že to bude náročné. Nebol to náš najlepší výkon a zápas, striedali sme lepšie a slabšie pasáže, no som veľmi rada, že v momentoch, keď sa nám nedarilo, sme sa zomkli, bojovali ako tím a našli cestu k víťazstvu."

FOTO: SITA, Diana Černáková

Zverenky Michala Matušova tiež potešil efekt tréningovej driny. "V tréningu sme sa zamerali na určité technické a taktické veci a teší ma, že sme to preniesli do stretnutia, to je dôležité," podotkla Nelsonová, Šepeľová dodala: "Je výborné, že veci z tréningov prenášame do zápasov. Každým tréningom a zápasom sa zlepšujeme. To, čo si povieme na tréningu či pri videu, sa snažíme aplikovať a je veľké plus, že to v zápasoch vieme dodržať." Dvadsaťdvaročná americká dirigentka hry si pochvaľovala aj atmosféru derby: "Bola výborná, fanúšikovia mohutne povzbudzovali. Je radosť hrať pred takouto kulisou."

Slávia EU s dvoma víťazstvami a šiestimi bodmi figuruje na 1. mieste neúplnej tabuľky MEVZA Cupu, Strabag má popri dvoch výhrach jednu prehru a so šiestimi bodmi je na 2. priečke poradia. V novom ročníku tejto stredoeurópskej súťaže účinkuje sedem tímov. V základnej časti odohrajú šesť kôl, Strabag ešte absolvuje tri stretnutia, Slávia EU štyri. Dvaja najlepší preniknú priamo na februárový turnaj Final Four, v play-off hranom na odvetu sa stretnú tretí so šiestym a štvrtý s piatym o zostávajúce dve miestenky.

Tabuľka MEVZA Cupu:
1. Slávia EU 2 2 0 6:2 6
2. Strabag 3 2 1 7:4 6
3. Maribor 1 1 0 3:1 3
4. Záhreb 3 1 2 4:7 3
5. Békéscsaba 1 1 0 3:2 2
6. Olomouc 2 0 2 3:6 1
7. Kamnik 2 0 2 2:6 0

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #