Dôležitá výhra Trnavy v Novom Meste, COP Nitra bez šance na play off

10. 02. 2018 - SVF + kluby

Trnava sa udržala v hre o postup do play off. FOTO: HIT UCM Trnava.

V nadstavbovej skupine extraligy žien o 5.-10. miesto sa v sobotu hrali dva zápasy.

V dôležitej "bitke" o ôsme miesto znamenajúce účasť v play off vyhrali volejbalistky Hit UCM Trnava na palubovke VK Nové Mesto nad Váhom a udržali sa v hre o postup do vyraďovacích bojov. Trnava je deviata, na Nové Mesto stráca dve víťazstvá a štyri body, na Spišskú Novú Ves takisto dve víťazstvá, ale päť bodov. Do konca nadstavby odohrajú všetky tímy ešte štyri zápasy.

Z hry o postup do play off vypadli po prehre 2:3 s VTC Pezinok-Bilíkova volejbalistky COP Nitra, ktoré tak budú o udržanie sa v najvyššej súťaži bojovať v prelínačke.

V nedeľu sa hrajú ďalšie zápasy 4. kola:
18:00 VK Nové Mesto nad Váhom - VTC Pezinok-Bilíkova
18:00 COP Nitra - Hit UCM Trnava

Extraliga žien - nadstavbová časť

skupina o 5.-10. miesto - 4. kolo
VK Nové Mesto nad Váhom - Hit UCM Trnava 1:3 (18, -20, -23, -22)
Rozhodovali: Čuntala a Kováč, 230 divákov.
Nové Mesto: Balberčáková 3, Rešutíková 7, Melicherová 12, Ráchelová 6, Chárová 15, Martáková 6, libero Vojtechová (Tokošová 0, Magyarová 8). Trénerka: L. Šujanová.
Trnava: Slezáková 9, Melišová 8, Lukáčová 1, Behúnová 7, Režná 15, Doluda 18, libero Gondeková (Kočišová 4, Vasková 6, Schvábová 0). Tréner: P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Diana Gondeková (Trnava)

Na pôde Nového Mesta sa dnes odohralo bojovné stretnutie, v ktorom išlo o veľa, teda o postupové miesto do play off. Zápas začali lepšie domáce hráčky, keď zvíťazili v prvom dejstve 25:18. Od druhého setu však začali diktovať tempo hry hosťujúce hráčky, ktoré vyrovnali na 1:1. V koncovke tretieho setu domáce hráčky vyhrávali 23:22, no Trnavčankám sa podarilo vyhrať tento set v pomere 25:22 a štvrtý takisto ovládli, čiže sa tešili z výhry 3:1 a dôležitých troch bodov do tabuľky.

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta: "Gratulujem Trnave k víťazstvu. Dobre sme podávali, ale to je všetko. Chýbala mi disciplína a odvaha na útoku. Hrali sme veľmi čitateľne. Boj o play off si predstavujem inak."

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Dôležitá a cenná výhra. Doslova sme vydreli sme tretí a štvrtý set. Nevzdali sme sa a preto ešte stále žijeme!"

COP Nitra - VTC Pezinok-Bilíkova 2:3 (-14, 24, 26, -10, -7)
Rozhodovali: Sluk a Dovičovič ml., 60 divákov.
COP: Kubová 3, Jurášová 1, Halušková 1, Krajčírová 12, Kupčiová 13, Körmendyová 8, liberá Žúdelová a Bojňanská (Magdinová 15, Sivičeková 0, Kucserová 0, Zimová 7, Konárová 1). Tréner: M. Maličký.
Pezinok: Fartelová 16, Beneková 5, Jelínková 21, Maštalírová 10, Rusová 13, Ella Erteltová 6, libero Šipošová (Mitrengová 0, Tereňová 0, Andrišinová 0, Havelková 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Jelínková (Pezinok)

Marek Maličký, tréner COP: "V úvode sme boli ako keby zakríknutí. Celý zápas sme mali problém s prihrávkou. Tretí a štvrtý set sme vybojovali v koncovke, no po dvoch víťazných setoch by sme mali byť na koni a pokračovať v tlaku s cieľom ukončiť zápas v štyroch setoch. No bohužiaľ opak bol pravdou. Od štvrtého setu, aj keď sme chceli, sme pre víťazstvo neurobili nič."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťaztvu. Dnes sme asi bojovali viac so sebou ako so súperom, hlavne druhý a tretí set. Ale aj napriek tomu som rád, že sme sa vzchopili a dobojovali to."