Do semifinále Slovenského pohára postúpili Myjava a Košice

09. 01. 2021 - SVF + kluby

Myjava si vybojovala postup do semifinále SP. FOTO: TJ Spartak Myjava

V sobotu boli na programe dva štvrťfinálové zápasy Slovenského pohára vo volejbale mužov. Postup medzi kvarteto najlepších si vybojovali hráči TJ Spartaka Myjava a VK KDS-Šport Košice. Myjava si na domácej palubovke poradila s obhajcom trofeje Štefana Pipu z minulého roka VK OSMOS Prievidza 3:1 a Košice vyhrali na palubovke Rieker UJS Komárno v priamom prenose na Huste.tv po päťsetovej bitke.

Žreb semifinále mužov, ktoré sa odohrá rovnako na jeden zápas o týždeň v sobotu 16. januára v Prešove, sa uskutoční v pondelok. Miestenku mali istú TJ Slávia Svidník a VK MIRAD UNIPO Prešov, keďže ich štvrťfináloví súperi VKP Bratislava, respektíve ŠŠ Trenčín zo súťaže odstúpili pre problémy súvisiace s koronavírusom.

Víťazi semifinále postúpia do spoločného Superfinále mužov a žien, ktoré sa uskutoční počas víkendu 6. - 7. februára v Nitre. Oba finálové zápasy odvysiela RTVS v priamych prenosoch na Dvojke - ženské finále v sobotu 6. 2. od 14.55 h, mužské o deň neskôr (7. 2.) od 12.55 h.

Slovenský pohár mužov - štvrťfinále (na jeden zápas) - sobota:

TJ SPARTAK MYJAVA - VK OSMOS PRIEVIDZA 3:1 (17, -18, 18, 17) - do semifinále postúpila Myjava
Rozhodovali: Moravčík a Tiršel, bez divákov.

Myjava: Valo 3, Pokopec 18, M. Zeman 7, Viskup 6, Watzka 11, Ludha 9, liberá Paňko a Ochodnický (Šíma 0, Konc 14, Barták 0, Pollák 0, Š. Rzyman 2, O. Zeman 1). Tréner: M. Pipa.
Prievidza: Šimko 4, Kasperkevič 4, Javorčík 9, Mačuha 10, Kilian 14, Čmirjov 8, liberá Hraňo a Krajčo (Fejt 4, M. Kudra 3, P. Kudra 0). Tréner: R. Chudík.

Hráči zápasu: Patrik Pokopec (Myjava) - Michal Kilian (Prievidza)

Priebeh: Dnešný zápas nasledoval po včerajšom, kde sa stretli tie isté družstvá ale v extraligovom súboji. Len sa vymenili domáce palubovky, včera sa hralo v Prievidzi a dnes na Myjave. Zápas bol bojovný, plný chýb aj slušných výkonov. Celkovo boli domáci lepší a pripísali si zaslúžené víťazstvo 3:1 a postup do semifinále Slovenského pohára.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Dnes sme zápas zvládli výsledkovo, ale herne to nebolo ideálne. Zápasom sme sa pretrápili a som spokojný iba s postupom do semifinále. Musíme ďalej pracovať na zlepšení všetkých parametrov našej hry."

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Podali kvalitný výkon v svojej domácej hale. Vo včerajšom zápase sme mali trocha šťastia, dnes sme cítili trocha únavu. Pohár je iná súťaž ako liga. Držím Myjave palce aby vyhrala pohár aj pre to, že otec trénera Myjavy Martina Pipu bol výborný človek aj volejbalista. A Slovenský pohár sa práve hrá o trofej Štefana Pipu."

RIEKER UJS KOMÁRNO - VK KDS-ŠPORT KOŠICE 2:3 (-18, -19, 13, 19, -10) - do semifinále postúpili Košice
Rozhodovali: Sarka a Schimpl, bez divákov.

Komárno: Rak 0, Kašper 9, Mlynarčík 22, Ogurčák 21, Tarabus 7, Jalovecký 3, liberá Turis a Pati-Nagy (Kubš 6, D. Ferencz 0, Százvai 0). Tréner: R. Pělucha.
Košice: Jakubov 17, Kríž 10, Lamanec 17, M. Sopko ml. 21, Pizur 7, Goč 3, libero Kurej (Ondruš 0, J. Hriňák 0, Jendrejčák 0, Tesarčík 0, Machovec 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Hráči zápasu: František Ogurčák (Komárno) - Patrik Lamanec (Košice)

Priebeh: Komárno pôsobilo po vynútenej prestávke v tréningovom procese spôsobenej koronavírusom a karanténou zo začiatku zápasu bez energie, čo súper patrične využil. V úvodnom sete to boli hostia, ktorí si urobili náskok, ktorý do konca setu bez problémov udržovali. Komárno v druhom sete nestačil ani dobrý štart, keď viedlo 8:4, razom bolo 8:10 a na konci boli opäť Košice. Tie dokázali vyhrať aj druhý set, no v t reťom a štvrtom Komárno zaplo na najvyššie obrátky a dokázalo vyrovnať. V tajbrejku mali už viac síl hostia, ktorí si v správnej chvíli vytvorili náskok 7:12 a ten si už udržali až do konca.

Košice vyhrali v Komárne 3:2 a postúpili medzi štyroch najlepších v SP. FOTO: Rieker UJS Komárno

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Škoda, že sme nedokonali obrat. Súper bol kvalitný, my sme boli po dlhšej vynútenej prestávke. Mali sme blízko k veľkému obratu, nevyšlo to a aj keď sme veľmi chceli postúpiť, nerobíme z toho vzhľadom na našu momentálnu situáciu tragédiu. Boli tam svetlé chvíľky, ale boli tam aj okamihy, ktoré sme očakávali, že ich nebudeme držať stále a to sa aj naplnilo. Tajbrejk je už taký. Ideme ďalej, ideme sa už maximálne sústrediť na extraligu."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Teší ma postup do semifinále, avšak naša hra nebola dokonalá, mám k nej výhrady a pracujeme na tom ďalej. Ja som chalanom v šatni povedal, že ešte nie sme tam, kde by som chcel, aby sme boli. Ale postupujeme správne, aj keď sme mali určité nešpecifické problémy, ale áno, máme určený správny postup, no potrebujem mať k tomu zúčastnenosť hráčov. Ak hráči budú stotožnení s tým, čo chceme, tak tie výkony sa budú zlepšovať. Dnes to bol výkon s jedným veľkým "ale". "

Program, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #