Do Prešova prichádza Brazílčan Mudo, obnoví spoluprácu s Kardošom

19. 01. 2021 - SVF + VK MIRAD UNIPO Prešov

Prešovčanom v druhej polovici sezóny pomôže skúsený brazílsky blokár Mudo. FOTO: VRC Kazincbarcika

Líder mužskej volejbalovej extraligy VK MIRAD UNIPO Prešov v závere základnej časti rozšíril svoj káder po smečiarovi Jurajovi Drobňákovi aj o 34-ročného Brazílčana Rodriga "Muda" Moraesa. Skúsený 199 cm vysoký blokár začal sezónu vo vlasti v tíme Vila Nova, v minulom ročníku hrával pod vedením súčasného trénera Prešovčanov Mareka Kardoša v maďarskej Kazincbarcike. V minulosti pôsobil predovšetkým v rodnej krajine, skúsenosti má aj z Francúzska a Španielska.

"V prvom rade by som sa chcel poďakovať za možnosť byť na Slovensku a hrať za Prešov. Na spoluprácu ma oslovil tréner Kardoš. Veľmi som sa potešil jeho ponuke," povedal Mudo pre klubový web a pokračoval: "Cesta z Brazílie bola dlhá, ale väčšinu času z nej som prespal. Našťastie, všetko prebehlo fajn a nemal som žiadne meškanie a komplikácie."

Mudo sa po prílete zvítal so starými známymi z Maďarska - trénerom Marekom Kardošom a štatistikom Martinom Dobiašom. FOTO: VK MIRAD UNIPO Prešov

Mudo sa po prílete zvítal so starými známymi z Maďarska - trénerom Marekom Kardošom a štatistikom Martinom Dobiašom. FOTO: VK MIRAD UNIPO Prešov

Mudo sa v novom prostredí postupne udomácňuje. "Karanténu som strávil neďaleko Prešova a čas som si skracoval cvičením. Po jej skončení som dvakrát absolvoval PCR testy s negatívnym výsledkom a už som sa pripojil k chalanom na tréningoch," priblížil sympatický Brazílčan a na margo ambícií v závere sezóny dodal: "Chcem byť užitočným hráčom, plniť trénerove pokyny a pomôcť tímu k víťazstvám."

Mudo, ktorý je po poľskom univerzálovi Lukaszovi Szarekovi druhým legionárom v prešovskom kádri, by mohol debutovať v novom drese v šlágri sobotňajšieho 12. kola na palubovke druhého tímu tabuľky TJ Spartak Myjava.

Mudo v akcii v drese Kazincbarciky. FOTO: VRC Kazincbarcika

Rozhovor s Mudom na webe VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #