COP Nitra nebude štartovať v extralige žien 2018-19

04. 07. 2018 - SVF

Mladé Nitranky z COP nebudú hrať v budúcej sezóne extraligu. FOTO: Miroslav Slávik

Volejbalistky COP Nitra nebudú v sezóne 2018-19 štartovať v extralige žien, hoci mali právo účasti v najvyššej súťaži. Športový úsek SVF, ktorý koncepčne zodpovedá za projekt COP Nitra sa rozhodol neprihlásiť tím do najvyššej súťaže.

Dôvody tohto rozhodnutia ozrejmil športový riaditeľ Slovenskej volejbalovej federácie Marek Rojko. "Po analýze aktuálneho stavu v stredisku COP Nitra som sa niekoľkokrát stretol s vedením školy a s trénermi COP. Riešili sme personálne témy, odchody a príchody hráčok do strediska a plány na sezónu 2018/2019. V diskusii s trénermi COP sme analyzovali kvalitu hráčok, ich stav, vývoj a plány pri práci s nimi. Prešli sme zoznamy, testy a perspektívu pre nasledujúcu sezónu. Podstatným cieľom tohto riešenia je vrátiť sa k podstate filozofie práce strediska a to je príprava hráčok pre seniorské kluby, reprezentáciu žien a na to potrebujeme čas a pripraviť koncepčné úpravy projektu, s ktorým máme dlhodobé plány," povedal na úvod Marek Rojko.

Na základe analýzy aktuálneho stavu sa športový úsek SVF rozhodol neprihlásiť družstvo do extraligy žien, ale dva tímy (A a B) budú štartovať v 1. lige junioriek. "Najstaršia skupina dievčat, ktorá bojovala v baráži o záchranu v extralige, po maturite odišla a zároveň kvalitatívne najsilnejšia skupina hráčok, ktoré zostávajú v stredisku, je nová pre extraligu a zároveň malá počtom. V tejto situácii nemá družstvo adekvátnu kvalitu a zdravotný stav na plnohodnotné pôsobenie v extralige žien. Uprednostňujeme v tomto období starostlivosť o skupinu a niektoré hráčky ako celkovo družstvo a preto tá vybraná skupina bude spolupracovať v režime s UKF Nitra. Dáva to odbornú aj systémovú logiku. Preto sme dospeli k tomuto riešeniu. Hlavnou skupinou hráčok, na ktoré je potrebné sa odborne zamerať je skupina hráčok zapojených v RD 2002 a RD 2004, ktorá ale nespĺňa potreby kvality a veku pre extraligu žien. Hráčky v ročníkoch 2002 a 2004 a ml. majú podstatnú časť konfrontácie v 1. lige junioriek vrátane porovnávania sa so skupinou hráčok v iných kluboch v danej vekovej kategórii," dodal M. Rojko.

V súvislosti s touto skutočnosťou rokuje COP Nitra s Volley project UKF Nitra o farmárskej spolupráci. "Skupina vybraných najstarších hráčok bude po dohode a spolupráci s klubom UKF Nitra zaradená do prípravy extraligy žien s dohodnutým tréningovým režimom medzi COP a UKF. V rámci spolupráce s UKF Nitra sa vytvorí farmárska spolupráca a tým bude umožnená prípadná technická stránka realizácie spolupráce oboch subjektov a prípadný návrat hráčok do hernej vyťaženosti v COP, alebo naopak prípadný posun do extraligy smerom do UKF Nitra a to aj v priebehu sezóny. Toto riešenie je momentálne jediné vhodné a o následných súťažných modeloch na budúcu sezónu budeme hovoriť opäť v zimnom a jarnom období," dodal na záver športový riaditeľ SVF.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #