Brusno proti Španielkam v pohári napokon 23. a 24. novembra doma

18. 11. 2020 - SVF

Pirane si zmerajú sily s La Lagunou v úvode budúceho týždňa. FOTO: Alexander Mistrík

Netradične v pondelok a následne v utorok už budúci týždeň (23. - 24. novembra) na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči napokon nastúpia volejbalistky VK Pirane Brusno v šestnásťfinále európskeho Challenge Cupu 2020/2021 proti španielskemu súperovi z Kanárskych ostrovov Sanaya Libby's La Laguna. Dohodu klubov odohrať obe stretnutia na Slovensku aj s novými termínmi už potvrdila aj riadiaca zložka súťaže. Oba súboje sa začnú o 18.00 h

Pirane kvôli komplikáciám španielskej strany s príchodom na Slovensko súvisiacim s pandémiou koronavírusu dlho nepoznali definitívne termíny konfrontácie, dozvedeli sa ich len pár dní pred historickou premiérou v pohárovej Európe. Podľa prvotnej dohody sa zápasy v Slovenskej Ľupči mali odohrať o týždeň v stredu a vo štvrtok (25. - 26. 11.), napokon ich ešte museli posunúť o dva dni skôr.

La Laguna cez víkend prvýkrát v najvyššej domácej súťaži zaváhala (bilancia 7-1), ale udržala sa na čele španielskej Superligy. Brusnu sa zatiaľ v prebiehajúcej sezóne nedarí podľa predstáv, v extralige mu s dvoma víťazstvami a ôsmimi prehrami patrí predposledná 7. priečka. Postupujúceho čaká v osemfinále rumunský CSM Alba Blaj.

Druhý slovenský zástupca v európskom pohári číslo tri Volley project UKF Nitra má osemfinálovú miestenku už štyri týždne istú, keďže jeho súper pre šestnásťfinále Sm'Aesch Pfeffingen zo Švajčiarska zo súťaže odstúpil. V osemfinále si UKF zmeria sily so severomacedónskym Vardarom Skopje. UKF Nitra rovnako ako Brusno štartuje na európskej scéne po prvý raz v klubovej histórii.

CEV CHALLENGE CUP ŽIEN 2020/2021 - šestnásťfinále:

VK Pirane Brusno (SR) - Sanaya Libby's La Laguna (Šp.)
/hrá sa 23. a 24. 11. zhodne o 18.00 h v Slovenskej Ľupči/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #