Brusno pred európskym debutom čaká na definitívu. Vo štvrtok sa hrať nebude, vraví Šabo

10. 11. 2020 - SVF

Pirane pred šestnásťfinále Challenge Cupu stálne nepoznajú termínovú definitívu. FOTO: J. Valkovič

Volejbalistky VK Pirane Brusno sú pár dní pred historickou premiérou v pohárovej Európe v neistote. Stále totiž nepoznajú definitívnu podobu itinerára zápasov v šestnásťfinále Challenge Cupu 2020/2021. Podľa oficiálnych údajov by mali na prvý zápas proti španielskemu súperovi z Kanárskych ostrovov Sanaya Libby's La Laguna nastúpiť vo svojej domácej hale v Slovenskej Ľupči vo štvrtok večer. "Hrať sa však určite nebude," informoval v utorok popoludní prezident klubu Alexander Šabo.

"Španielska strana do dnešného dňa oficiálne nepotvrdila náš návrh na zmenu - odohrať obe stretnutia na Slovensku o dva týždne za obojstranne výhodných podmienok. V mailovej komunikácii síce s týmto návrhom neformálne súhlasili, ale nedali tento súhlas na vedomie CEV. Keďže teda oficiálne k žiadnej zmene neprišlo, mali by sme byť vo štvrtok pripravení nastúpiť," povedal Šabo a pokračoval: "Na druhej strane je absurdné očakávať, že by sa zápas vo štvrtok mohol uskutočniť - súper by už musel byť na ceste, museli by sme mať informácie o letenkách, doprave, rozhodcoch či mítingoch. Z tohto hľadiska by to teda malo byť uzavreté, či už sa to napokon skončí preložením zápasu alebo kontumáciou."

Prezident VK Pirane Brusno Alexander Šabo. FOTO: TASR

Podľa oficiálneho programu je odveta v La Lagune naplánovaná o dva týždne v stredu 25. novembra. "Ak by nastala situácia, že by súper k nám neprišiel a po kontumácii v náš prospech by sme mali odohrať v Španielsku odvetu, určite by sme vycestovali. Neoficiálne však stále platí, že by sme mali zápasy odohrať v termíne 25. - 26. novembra v domácom prostredí. Kým však nedostaneme rozhodnutie od CEV aj s redelegáciou rozhodcov a ostatnými náležitosťami, tak vlastne nevieme, na čom sme," uzavrel Šabo a doplnil, že do konfrontácie so suverénnym lídrom španielskej ligy (bilancia 7-0) idú Pirane skromne a so snahou čo najlepšie reprezentovať na medzinárodnej scéne. Postupujúceho čaká v osemfinále rumunský CSM Volei Alba Blaj, ktorý prešiel bez boja cez odhlásený VBC Cheseaux zo Švajčiarska.

Druhý slovenský zástupca v európskom pohári číslo tri Volley project UKF Nitra má osemfinálovú miestenku už tri týždne istú, keďže jeho súper pre šestnásťfinále Sm'Aesch Pfeffingen zo Švajčiarska zo súťaže odstúpil. V osemfinále si UKF zmeria sily so severomacedónskym Vardarom Skopje, ktorý rovnako bez boja postúpil cez fínsku Hämeenlinnu. UKF Nitra rovnako ako Brusno štartuje na európskej scéne po prvý raz v klubovej histórii.

CEV CHALLENGE CUP ŽIEN 2020/2021 - šestnásťfinále:

VK Pirane Brusno (SR) - Sanaya Libby's La Laguna (Šp.)
/oficiálne 12. 11. o 18.00 h v Slovenskej Ľupči a 25. 11. o 19.00 h SEČ v La Lagune; neoficiálne 25. - 26. 11. v Slovenskej Ľupči/

Sm'Aesch Pfeffingen (Švaj.) - Volley project UKF Nitra (SR)
/Pfeffingen odstúpil, Nitra postúpila bez boja/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #