Bratislavské derby pre Sláviu, prvá výhra Pezinka, víťazne aj UKF a Brusno

16. 10. 2021 - SVF + kluby

Majstrovská Slávia EU ovládla prvý súboj tímov z hlavného mesta. FOTO: Peter Noskovič

V sobotu bolo vo volejbalovej extralige žien na programe kompletné 5. kolo základnej časti. Prvý vzájomný súboj bratislavských tímov Slávie EU a VKP v Dome športu vyznel jednoznačne pre domáce "slávistky", ktoré zvíťazili hladko 3:0. Z výhry v troch setoch sa tešili aj hráčky Volley project UKF Nitra, ktoré uspeli v televíznom zápase na JOJ Šport na palubovke Hit UCM Trnava.

V ďalších dvoch dueloch sa rozhodlo o víťazovi v tajbrejku. Z prvej výhry v sezóne sa tešil nováčik ŠVK Pezinok, ktorý otočil domáci zápas proti mládežníckemu Projektu RD z 1:2 na 3:2, v druhom sete nevyužil Projekt jeden setbal. Pirane Brusno zvíťazili pod vedením nového bulharského trénera Kristiana Michailova aj v druhom stretnutí - na pôde VK Nové Mesto nad Váhom viedli 2:0, o náskok prišli, ale v tajbrejku napokon triumf vybojovali.

Až šesť tímov má v neúplnej tabuľke pozitívnu bilanciu. Na čele vďaka lepšiemu pomeru setov je Nové Mesto pred Projektom RD (obaja 3-2, 10 b.), o bod menej majú UKF Nitra (3-1) a VKP (3-2) a za nimi nasledujú Brusno (3-1, 7 b.) a majstrovská Slávia (2-1, 6 b.), ktorá má zápasy k dobru. Po jednej výhre majú Prešov (1-3, 4 b.) a Pezinok (1-3, 2 b.), posledná je bez bodu Trnava (0-4).

Extraliga žien - základná časť - 5. kolo - sobota:

ŠVK PEZINOK - PROJEKT RD SVF 3:2 (-19, 24, -16, 13, 6)
Rozhodovali: Pivarček a Gerboc, 50 divákov

Pezinok: Šipošová 3, Benčuriková 12, Režná 7, Krajčiová 4, Štepanovská 20, Cziborová 4, liberá Marcinková a T. Kováčová (Urbanová 11, Tahotná 2, Rarigová 4, Jankovičová 0). Tréner: L. Popeláš.
Projekt RD: Jozeková 9, K. Slivková 11, Siládiová 9, Valentová 18, Baráthová 9, S. Slivková 5, libero Miková (Petrášová 0, Dreisigová 5, Justhová 1). Tréner: M. Maličký.

Hráčky zápasu: Michaela Štepanovská (Pezinok) - Kamila Slivková (Projekt RD)

Ladislav Popeláš, tréner Pezinka: "Veľmi dôležité víťazstvo. Aj keď proti nám stálo družstvo, ktorého hráčky sú vekom iba kadetky, kvalitu majú, čo dokazujú nielen v extralige, ale aj na reprezentačnej úrovni. Po troch setoch som naordinoval zmenu taktiky a vyšlo to nad očakávanie, keďže vo štvrtom a piatom sete sme jasne dominovali. Dôležité bolo aj to, že sme sa po treťom sete nezložili. Dnes nám dobre zahrali aj všetky striedajúce hráčky. Mojim babám blahoželám, je to ich víťazstvo a snáď nie posledné."

Marek Maličký, tréner Projektu RD: "Dnes sme neboli efektívni v jednotlivých fázach hry. Prvý a tretí set sme zvládli, aj keď sme v určitých úsekoch hry hrali zbytočne opatrne. V druhom sete sme spravili 13 vlastných chýb a prehra 24:26 ide na naše tričko. Vo štvrtom a piatom sete bol Pezinok lepší a zaslúžene tieto sety vyhral. Gratulujem mu k prvému víťazstvu."

FOTO: ŠVK Pezinok

SLÁVIA EU BRATISLAVA - VKP BRATISLAVA 3:0 (20, 18, 15)
Rozhodovali: Svorenčík a Viktoríni-Lisá

Slávia EU: Sprattová 8, Doluda 14, Piatuchovová 5, Palkovičová 17, A. Fričová 6, Páneková 3, libero Magdinová (Földesiová 0, Košíková 0). Tréner: M. Matušov.
VKP: Kohútová 1, Fartelová 7, Smiešková 2, Písečná 9, Kasprzaková 4, Sahinová 4, libero Mattová (Snopková 1, Boledovičová 1, Frolová 0, L. Spevár 2, V. Kováčová 3). Tréner: J. Hančák.

Hráčky zápasu: Darja Doluda (Slávia EU) - Marta Fartelová (VKP)

Michal Matušov, tréner Slávie EU: "Myslím si, že dnes to bol z našej strany chválitebný výkon. Tlačili sme podaním a napriek chybám sa nám darilo dostať súpera pod tlak. V útoku nahrávačka Sprattová v globále vyberala opcie, ktoré mali šancu na úspech a tak aj bolo. Našim dievčatám gratulujem. Bol to bojovný a tímový výkon."

Jaroslav Hančák, tréner VKP: "Z našej strany to bol slabší priemer, možno o trochu lepšie ako v Novom Meste. Niektoré hráčky sa dávajú dokopy po zranení, nemôžeme od nich očakávať stopercentnú výkonnosť. Boli sme slabí v útoku a na prihrávke, v dohrávaných loptách po nepresnej prihrávke a obrane sme boli v porovnaní so Sláviou o dosť slabší."

FOTO: Peter Noskovič

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - VK PIRANE BRUSNO 2:3 (-24, -16, 21, 22, -10)
Rozhodovali: Čuntala a Jurlov, 90 divákov

Nové Mesto: Rešutíková 5, Poláčiková 18, Balberčáková 2, Veliká 14, Martáková 6, Háberová 9, libero Bojňanská (Viedenská 0, Vassová 0, Čierna 12). Tréner: J. Šujan.
Brusno: Kánová 11, T. Podhradská 10, Belisariová 17, S. Dlhošová 13, Nikičová 15, Vrabcová 3, libero Tomková (Kvasnová 9). Tréner: K. Michailov.

Hráčky zápasu: Kristína Čierna (Nové Mesto) - Tereza Podhradská (Brusno)

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: "Prvý set bol rozhodujúci pre naše víťazstvo, pokračovali sme však v podobnom výkone ako v stredu - dobrá obrana v poli a nevyužité možnosti v útoku. Súperky sme dostali do pohody a v druhom sete sme sa pod ich tlakom na servise len hľadali. Tiež sme museli nájsť optimálnu zostavu. Výrazne k zisku nášho bodu prispela svojím odvážnym prístupom Kika Čierna. Uhrali sme dva dobré sety, takticky sme si v dôležitých momentoch pomohli a súperky sme prinútili chybovať. Tajbrejk bol do stavu 7:7 vyrovnaný. Po zmene strán súper pri podaní Belisariovej už získal pohodlný náskok. Blahoželám Brusnu k víťazstvu. Podľa priebehu zápasu sme spokojní aj s jedným bodom. Zdvihli sme hlavy."

Kristian Michailov, tréner Brusna: "Očakával som ťažký zápas, a to sa potvrdilo. Na súpera sme sa dobre pripravili, neboli sme ďaleko od výhry v troch setoch, družstvo však dokázalo zabojovať aj v tajbrejku, k čomu dievčatám gratulujem."

HIT UCM TRNAVA - VOLLEY PROJECT UKF NITRA 0:3 (-20, -15, -13)
Rozhodovali: Sarka a Schimpl, 50 divákov

Trnava: Límová 8, Grófová 3, Povrazníková 7, Sukovská 1, Zámožíková 6, Poláčková 1, liberá Pagáčová a Magulová (Sivičeková 0, Červeňáková 2). Tréner: R. Filípek.
UKF Nitra: R. Vojtechová 3, Hudecová 13, Konárová 12, Vanessa 9, Ana Flávia 2, Bodnárová 15, libero Laučíková. Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Adriána Límová (Trnava) - Zuzana Konárová (UKF Nitra)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Svoju šancu sme dnes od výborne hrajúcich hráčok UKF vôbec nedostali. Bojovali sme, čo to išlo, ale skutočne koncentrovaný výkon hostiek bol nad naše sily."

Adriána Límová, blokárka Trnavy: "Na dnešný zápas sme sa tešili, obzvlášť keď väčšina z nás prvýkrát zažila, aké je hrať za prítomnosti kamier. Vedeli sme, že Nitra príde pripravená a nám nezostávalo nič iné ako bojovať. Mrzí ma, že sme Nitre neuchmatli ani set, ale dnes sme ukázali bojovný tímový výkon. Pevne verím, že tento výkon si prenesieme do nasledujúceho zápasu. Ďakujeme všetkým fanúšikom za podporu."

František Bočkay, tréner UKF Nitra: "Z našej strany veľmi koncentrovaný výkon s malým množstvom chýb. A to bolo najdôležitejšie."

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: "Hrali sme koncentrovane a najlepšie v sezóne. Preto sme jasne vyhrali."

FOTO: Dominik Mičuda

Program, tabuľku, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia športového materilálu Errea       Fourteen         Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneri