Boj o titul pokračuje v pondelok pod Zoborom. Duel prinesieme Live na SVF TV

16. 04. 2018 - SVF

Prievidza doma posledný krok nespravila. FOTO: Ivan Valko

Bitka o zlato v extralige mužov napíše už v pondelok 16. apríla svoj šiesty diel. Dvojnásobný obhajca majstrovského titulu VKP Bystrina SPU Nitra v piatok vyhral na palubovke víťaza dlhodobej časti extraligy aj Slovenského pohára VK Prievidza 3:2 a vynútil si presťahovanie série späť pod Zobor.

"Kohúti" za stavu 3:1 na zápasy boli vo výbornej situácii a prvý titul v klubovej histórii mohli oslavovať pred svojimi fanúšikmi. V ich prospech hrala stopercentná domáca bilancia počas celej sezóny, ako aj fakt, že v prvých zápasoch doma nedali Nitre žiadnu šancu a vyhrali dvakrát bez straty setu. V nabitej hale pred takmer 2000 divákmi však napokon zverenci Richarda Nemca prehrali 2:3 a vôbec prvé domáce zakopnutie v sezóne ich môže ešte mrzieť. Nitra znížila sériu na 2:3 a v prípade domáceho úspechu si môže dokonca vynútiť rozhodujci siedmy duel.

Prievidza začala piatkový duel perfektne a zdalo sa, že pred víkendom bude na Hornej Nitre striekať šampanské. V prvom sete však nevyužili domáci vedenie 19:10, potom ani 24:22 a Nitra napokon uchmatla takmer stratený set po víťazstve 26:24. "Strata prvého setu bola kľúčová. Keby sme ho vyhrali a pokračovali v nasadenom tempe, asi by sme viedli 2:0 a to by sa už Nitre ťažko otáčalo," povedal po zápase kapitán Prievidze Matej Kubš. Päťnásobný majster Slovenska sa rovnako ako Marek Ludha v predchádzajúcich dvoch sezónach tešil z titulu práve v nitrianskom drese.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Banskej Bystrice priznal, že pod neúspech sa mohla podpísať psychika. "Asi to bolo o hlavách. Je to finále, ide o veľa a neustáli sme to. Dnes bola najlepšia atmosfére v celej sezóne, hala bola takmer plná. Mrzí ma, že sme nespravili divákom radosť a neoslávili titul spoločne s nimi, určite by si to zaslúžili. Žiaľ, musíme si počkať," dodal Kubš.

Nitra opäť potvrdila, že v krízových chvíľach vie zabrať. Dokázalo to už v semifinále, keď otočila sériu s Prešovom z 1:2 na 3:2. "Už pred zápasom som avizoval, že rozhodne srdiečko a asi tomu tak aj bolo. Som rád, že sme sériu natiahli a stále môžeme bojovať o majstrovský titul," líčil po zápase kapitán Nitry Peter Kašper, ktorý patrí so šiestimi titulmi k rekordérom našej najvyššej súťaže. Po nitrianskom obrate v prvom sete prišiel jasný set pre domácich, následne zasa jasný pre hostí. Napokon sa duel druhýkrát v sérii dostal do piateho setu, ktorý zvládla lepšie Nitra. "Myslím, že to bol kvalitný zápas, diváci si prišli na svoje a tešíme sa domov. Od nedele sme si prízvukovali, že máme poslednú šancu a išli do zápasu naplno. Všetko je otvorené, verím, že aj v pondelok bude u nás v Nitre kvalitný zápas," dodal rodák z Bardejova.

V šiestich zápasoch bojovali Nitra a Prievidza o titul aj minulý rok. Z obhajoby titulu sa tešila Nitra, keď oslavovala po víťazstve na palubovke súpera. Bude tomu tak aj teraz, len v opačnom garde? Alebo sa po dvoch rokoch opäť dočkáme siedmeho zápasu?

Duel prinesieme naživo na SVF TV (tvcom.cz) so začiatkom o 17:45 - 17:50. Duel bude spolukomentovať bývalý vynikajúci volejbalový reprezentant Tomáš Kmeť. Rozhodcami zápasu budú Pavel Vaško a Dušan Daruľa.