Bitka na východe pre Košice, Prešov, Nitra a Komárno mali menej starostí

19. 03. 2016 - SVF + kluby

V sobotu sa naplno rozbehli aj štvrťfinálové série extraligy mužov. Najväčiu drámu videli v Košiciach, kde sa domáci favorit na víťazstvo 3:1 nad Svidníkom poriadne nadrel. Hostia vyhrali prvý set, potom v štvrtom viedli 14:11 a v koncovke 22:21, ale duel do tajbrejku nedostali. Obhajca titulu z Prešova si v troch setoch poradil s COP Trenčín, Nitra zdolala Prievidzu tiež 3:0 a Komárno zvíťazilo nad Myjavou takisto v troch setoch.

1. zápasy štvrťfinále play off extraligy mužov (na 2 víťazstvá):

VK MIRAD PU Prešov - COP Trenčín 3:0 (18, 18, 21)
Zápas trval: 70 minút, rozhodovali: J. Niklová a P. Čunočka, 150 divákov.
/stav série 1:0/
Prešov: Halaj 2, M. Sopko st. 10, Macko 8, Rajduga 5, Drobňák 10, Červeň 3, liberá T. Lampart a Pavlinský (Peleščák 1, Feňo 0, Mikovčík 6, Digaňa 5). Tréner: Ľ. Šalata.
Trenčín: Horváth 2, Jančura 2, Firkaľ 9, Kováč 6, Kozák 12, M. Petráš 9, libero Kyšeľa (Barták 0). Tréner: I. Hiadlovský.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "Prvé dva sety po jednoznačnom priebehu jasne v náš prospech, v ktorých sme boli lepší na servise a prihrávke a od toho sa odvíjala naša vyššia úspešnosť v útoku a v obrane. V priebehu druhého setu dostali príležitosť aj striedajúci hráči, ktorým sa podarilo zdramatizovať vývoj tretieho setu, kde jednoznačné vedenie 15:8 premrhali na 19:21 pre Trenčín a set na ihrisko prišli zachrániť najskúsenejší hráči."

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "V poslednej dobe zvyknú kolegovia tréneri konštatovať, že v zápase nemáme čo stratiť a môžeme len získať. My sme do tohto zápasu s top favoritom nevstupovali s tým, že nemáme čo stratiť a budem neskromný, že v každom sete sme chceli bojovať o víťazstvo. Či hráme s top favoritom alebo nie, stále máme čo stratiť. Tento zápas sme neodohrali podľa našich predstáv a dúfam, že v odvetnom zápase podáme lepší výkon a naplníme naše ciele."VK Bystrina SPU Nitra - VK Prievidza 3:0 (19, 16, 22)
Zápas trval: 75 minút, rozhodovali: D. Viktoríni-Lisá a L. Královič.
/stav série 1:0/
Nitra: Zaťko 5, Kubš 9, Ludha 9, Szarek 12, Malina 6, Kašper 8, libero Turis. Tréner: M. Kardoš.
Prievidza: Šimko 5, Paez 2, Slubowski 5, Rodriguez 12, M. Hukel 8, Pavelka 11, liberá Vlk a Hraňo (Salerno 5, Kysela 0). Tréner: R. Kašša.

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Hrali sme výborne, zápas sme ustali, mali sme aj dobrý servis. Celkovo sme urobili len nejakých 8 chýb za celý zápas a čakali sme na svoju príležitosť. Fakt sme zahrali to, čo sme chceli. Je fajn, že sme vo forme, samozrejme to treba ešte potvrdiť. V Prievidzi to nebude ľahké."

Roman Kašša, tréner Prievidze: "Gratulujem Nitre k prvému víťazstvu v tejto sérii. Nitra hrala to, čo potrebovala, žiaľ, my sme hrali sami proti sebe. Museli sme improvizovať v zostavách, meniť hráčov na jednotlivých pozíciách. Ak si 2 hráči v tomto zápase zaslúžili svoje miesto na ihrisku, tak to som aj veľa povedal. Musíme sa z toho poučiť, séria sa presúva ku nám. Chceme byť ešte rovnocennejším súperom."

Spartak UJS VKP Komárno - TJ Spartak Myjava 3:0 (23, 21, 20)
Zápas trval: 76 minút, rozhodovali: M. Sarka a I. Schimpl
/stav série 1:0/
Komárno: Kišš 7, Pělucha 4, Hollý 4, Hrušík 14, Tarabus 11, Rehák 17, libero T. Patúc (Ferencz 0, Horník 0). Tréner: D. Oravec.
Myjava: Ihnát 9, Durec 4, Katona 13, Mračko 3, Seifert 7, Hauer 1, libero Vydarený (Konc 0, Müller 0, Pokopec 4, Leškanič 2). Tréner: M. Pipa.

Prvý štvrťfinálový zápas vyšiel Komárnu na jednotku. Túžba po víťazstve bola na domácich badateľná, no spočiatku sa zverenci Daniela Oravca rozbiehali pomalšie, keď to prvého technického time-outu len doťahovali. Potom sa však domáci dostali do vedenia 12:11 a neskôr aj 19:16, no hostia zbrane nezložili. Myjava vyrovnala na 20:20 a dokonca sa dostala do vedenia 22:20. Prišli však myjavské nevynútené chyby a domácich to postavilo na nohy a prvý set sa stal komárňanskou korisťou.

Domácim nevyšiel ani úvod druhého setu, keď prehrávali 5:8, ale stihli otočiť na 9:8. Až potom sa opäť dostali v kvalitnom volejbale k slovu hostia a pre zmenu oni vyhrávali 14:12. Set plný zvratov dokonali domáci, keď otočili na 17:14, neskôr na 20:16 a pri stave 23:16 už nebolo pochýb o víťazovi setu, aj keď hostia svojimi bodmi ešte predsa len mierne zdramatizovali koncovku.

Myjavčania boli o kúsok pred súperom aj na začiatku tretieho setu. Viedli v ňom 10:8 a najvyšším rozdielom v pomere 15:12. Prišiel však domáci obrat na 16:15 a všetko bolo ešte otvorené aj za stavu 19:18. Ale Komárno päťbodovou šnúrou si vypýtalo prvý  mečbal a následne sa zaslúžene tešilo z prvého cenného triumfu v boji o semifinále.

Dnešný zápas bol super, vyhrali sme 3 : 0

Posted by komarnodnes.sk on 19. marec 2016


Daniel Oravec, tréner Komárna: "Začalo play-off a je to úplne iná súťaž. Chalani sa po úspešne zvládnutých herných činnostiach ukľudnili a verili si. Vyhrali sme úplne zaslúžene 3:0, boli sme jasne lepším tímom, na chalanoch bolo cítiť túžbu po víťazstve a ideme do Myjavy po potvrdenie tohto víťazstva, aby sme zachránili po našej neúčasti na Final Four Slovenského pohára aspoň extraligu, kde už medzi štyrmi najlepšími nebudeme mať čo stratiť a bude všetko otvorené."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "V prvom rade gratulujem súperovi k výkonu, domáci zvládli lepšie koncovky jednotlivých setov, možno to bolo v našich hlavách, musíme si to ešte rozobrať. Najväčší rozdiel bol teda v koncovkách setov, domáci v nich boli agresívnejší a lepší vo všetkých herných činnostiach. Mali sme len tri bloky, čo je tiež slabota, no boj pokračuje a určite sa doma pokúsime zabrať a vyhrať."

VK KDS Šport Košice - VK Slávia Svidník 3:1 (-22, 17, 23, 23)
Zápas trval: 110 minút, rozhodovali: P. Tiňo a A. Sluk, 369 divákov.
/stav série 1:0/
Košice: Kríž 8, Kasperkevič 1, Jakubov 12, Bališin 11, Sarnecki 21, Javorčík 16, liberá Haky a Barlík (Hudák 1, Maroš Sopko 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Svidník: J. Hriňák 5, Ščerba 9, Labik 11, Lamanec 19, Goban 15, Skasko 4, libero Vitko (Smolej 1, Kuchárik 4, Soták 0). Tréner: P. Tholt.

Prv zpas PLAYOFF sme zvldli!!VK KDS-PORT KOICE vs. VK SLVIA SVIDNK3:1 (-22, 17, 23, 23)V utorok ns ak druh zpas vo Svidnku!

Posted by VK KDS ŠPORT Košice on 19. marec 2016

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Dramatický zápas s vyrovnanými koncovkami. Musíme sa pripraviť na ďalší duel."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Myslím si že to bolo slušné východniarske derby a diváci si zápas mohli užiť a videli všetko čo k volejbalu patrí. Určite by som pochválil svoj team za bojovnosť a predvedený výkon."

Univerzál Svidníka v útoku proti košickému bloku. FOTO: VK KDS Šport Košice

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #