Bartík sa vráti po vyše 14 rokoch

13. 09. 2017 - Denník Šport, Pavol Kubiš

Pavel Bartík (vľavo) v drese Séte. FOTO: midilibre.fr

Po vyše piatich rokoch v najvyššej súťaži objavia volejbalisti MVK Zvolen. Klub, ktorý sa svojho času – v sezónach 2003/04 a 2004/05 – predral až do semifinále play-off, bude jediný zástupca stredného Slovenska na extraligovej mape. Na nej paradoxne nahradil zvolenské volejbalistky, ktoré sa s elitou po dvoch rokoch rozlúčili.

Z organizačných dôvodov sme začali s prípravou trocha neskôr, ešte sme neodohrali žiadne prípravné zápasy, ale v sobotu šestnásteho septembra týždeň pred začiatkom extraligy hostíme štvorčlenný turnaj,“ poznamenal tréner Zvolenčanov Martin Vaško. Dvadsaťosemročný nahrávač vedie zvolenských volejbalistov štvrtú sezónu, v najvyššej súťaži mužov ho síce v tejto pozícii čaká premiéra, v ženskej však v minulosti dva roky trénoval ženy Žiaru nad Hronom.

Filozofiou klubu je práca s mládežou a stabilizácia mužského „áčka“. V posledných rokoch mali Zvolenčania možnosť hrať extraligu už dvakrát, ale najmä z ekonomických dôvodov zostali radšej v I. lige. "Teraz je iná situácia, pokiaľ by sme mali otázniky, tak by sme do toho nešli,“ dodal k tejto téme bývalý juniorský reprezentant, ktorý bude figurovať aj na hráčskej súpiske a do hry bude pripravený zasiahnuť ako druhý-tretí nahrávač.

Čo sa týka zmien v kádri, Zvolenčania získali z Komárna, ktoré sa do extraligy neprihlásilo, Samuela Podstupku. Rodák z Malaciek pôsobil na Slovensku aj v Trenčíne a v Nitre, v zahraničí hral v nemeckom Friedbergu a českú extraligu si vyskúšal v Ústí nad Labem. Z Prievidze prišiel skúsený libero Marek Hraňo. S tímom trénuje aj smečiar Jakub Hukel, ktorý po majstrovskom titule s Nitrou v roku 2016 odohral minulú sezónu v poľskej I. lige vo Walbrzychu a nováčikovi by určite pomohol. Z Revúcej prišiel smečiar Matej Herich, ktorý si zvolenský dres obliekol už aj v závere minulej sezóny. Najväčšia „ryba“ na zvolenskej súpiske však bezpochyby bude bývalý reprezentačný univerzál Pavel Bartík. "Pripravuje sa s nami a v rámci možností s ním počítame,“ dodal Vaško.

Tridsaťšesťročný rodák zo Zvolena bol dlhoročný mládežnícky reprezentant a štartoval aj na dvoch seniorských ME 2001 a 2003. Po dvoch majstrovských tituloch s Púchovom odišiel v roku 2003 do talianskeho Cagliari. Od roku 2004 až do minulej sezóny pôsobil vo Francúzsku postupne v Toulouse, Beauvais, Aragu de Sete, Ales a naposledy po dlhšej pauze po zranení lakťa znova v Beauvais, aj keď už iba treťoligovom. Bartík sa s rodinou usadil v neďalekom Lieskovci, otec dvoch synov Patricka a Dominika pod Pustým hradom prevzal aj manažérsku pozíciu a pomáha zaisťovať chod klubu. „Venujem sa organizačnej práci a trénujem, kedy sa dá. Neviem, či do extraligy naskočím hneď od prvého zápasu, netuším, kedy to bude. Budem sa musieť na to cítiť a nesmie to bolieť. Rád by som však mužstvu pomohol,“ zdôraznil Bartík, ktorý si v našej extralige zahral naposledy v drese Matadoru Púchov vo finále play-off v sezóne 2002/03, v ktorom Púchovčania po víťazstve 3:0 v sérii s VKP Bratislava získali svoj tretí a doteraz posledný majstrovský titul. Na naše palubovky ho teda čaká návrat po dlhých vyše 14 rokoch.

ZAČNÚ NA ZÁPADE

Z aktuálneho zvolenského kádra majú okrem Martina Vaška, Pavla Bartíka, Samuela Podstupku a Michala Hraňa extraligové skúsenosti aj Matúš Michalec, Šimon Kováčik, Zoran Dvořák, Ján Orolín či Michal Orolín. Volejbalisti MVK začnú svoju novú extraligovú anabázu v športovej hale ZŠ na Námestí mládeže na sídlisku Západ, v ktorej pôsobili aj v minulosti a extraligové duel tam hrali aj volejbalistky. „Môj sen je, aby sme sa v budúcnosti vrátili do haly na Neresníckej ceste, ktorú momentálne rekonštruujú. V nej som totiž začínal s volejbalom,“ dodal nostalgicky Pavel Bartík.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #