Aj s trojicou najskúsenejších

13. 09. 2017 - Denník Šport, Pavol Kubiš

Aj keď káder Kežmarčaniek obmenil, skúsenosti v ňom zostali. FOTO KV MŠK KEŽMAROK

I keď ani klub spod tatranských končiarov sa nevyhol viacerým zmenám v kádri, dobrá správa pre jeho fanúšikov je, že Kežmarok do novej sezóny vyrukuje aj s trojicou najskúsenejších hráčok extraligy Monikou Smákovou (ročník narodenia 1973), Katarínou Jakušovou (1975) a Tatianou Dragašekovou (1982).

"Som rada, že u nás pokračujú. Otázka pred sezónou vždy znie tak, ako sa cítia," hovorí trénerka Kežmarčaniek Blanka Špaková. Pravda, v kádri piateho tímu našej extraligy z minulej sezóny zaúradoval "prievan". Kristína Chárová, ktorá do Kežmarku prišla v januári zo Senice, bude pokračovať v kariére v drese nováčika v Novom Meste nad Váhom. Kežmarský dres si vyzliekla i ďalšia "zimná" posila Lucia Nikmonová. Bývalá reprezentačná liberka sa vrátila do 1. Bratislavského volejbalového klubu, z ktorého predvlani odišla do švajčiarskeho Schaffhausenu. Anna Becková si hľadá angažmán vo Francúzsku, Veronika Skupinová nepokračuje pre zdravotné problémy, Viera Rajčanová sa vrátila do USA, Alexandra Harčárová a Dominika Ružbaská budú hrávať za Giraltovce v I. lige. Už počas minulej sezóny sa zo zostavy vytratila Ľubica Šipošová, ktorá dala prednosť plážovému volejbalu.

"Naopak na hosťovanie zo Slávie EU Bratislava k nám prišla liberka Stela Plančíková. V minulej sezóne pôsobila v Trnave, ale v sezóne 2014/15 už u nás hrala. Po materskej dovolenke a pobyte v zahraničí sa vrátila univerzálna hráčka Ivana Gemzová-Krempaská a zo Spišskej Novej Vsi prišla mládežnícka reprezentantka do 18 rokov smečiarka Ivana Morihládková," pokračuje Špaková. Okrem spomínanej trojice „matadoriek“ a nových hráčok zostali v kádri Lýdia Labudová, Paula Zatrochová, Nina Sandtnerová a Zuzana Kredátusová, ráta sa aj so Sárou Pisarčíkovou, Líviou Šromovskou a Karin Karašovou z juniorky.

Kežmarčanky začali s prípravou 8. augusta, stretli sa v zápase proti Liptovskému Hrádku a tento víkend - týždeň pred štartom extraligy - turnaj v Novom Meste nad Váhom. Cieľ klubu je s aktuálnym kádrom priblížiť sa minulosezónnej piatej priečke. V priebehu sezóny však uvažujú ešte o jeho doplnení.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #