23. ročník Veterán VolleyCup-u aj za účasti prezidenta SVF

16. 08. 2019 - Milan Špak ml.

V sobotu 10. augusta sa v Kežmarku v areáli Základnej školy Nižná brána a priľahlých halách uskutočnil 23. ročník Memoriálu Františka Mizdoša, ktorý bol zároveň jubilejný desiatykrát oficiálnymi majstrovstvami SR vo volejbale veteránov mužov a žien.

Otvorenie turnaja prebehlo za účasti manželky a dcéry Františka Mizdoša, prednostky MÚ v Kežmarku Ing. Bednárovej, predsedu Oblastného výboru Východ Slovenskej volejbalovej federácie Mgr. Milana Kundľu, čestného prezidenta MŠK Kežmarok Ing. Igora Šajtlavu a prezidenta MŠK Mgr. Ľuboslava Kovalského. Turnaj svojou návštevou poctil aj prezident Slovenskej volejbalovej federácie Bc. Martin Kraščenič. Neoddeliteľnou súčasťou bola aj prítomnosť najstarších kežmarských volejbalových veteránov. Počas otvorenia boli ocenení pamätnou plaketou aj tohtoroční jubilanti Milan Lajda, Stanislav Škára a Július Bitner, ktorí sa zaslúžili o rozvoj a propagáciu kežmarského volejbalu.

Hralo sa na troch vonkajších ihriskách a na štyroch ihriskách v hale. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 28 družstiev zo Slovenska, Česka, Ukrajiny, Poľska a Talianska. Ženy bojovali v kategórii nad 35 rokov. Muži boli rozdelení do troch kategórií, a to 40-50 rokov, 50-60 rokov a nad 60 rokov. Turnaja sa zúčastnili aj štyri družstvá z Kežmarku – družstvo žien, dve družstvá v kategórii 40-50 rokov a jedno družstvo v kategórii 50-60 rokov.

V turnaji žien bolo najúspešnejšie družstvo z Popradu, na druhej priečke sa umiestnili domáce Kežmarčanky a na treťom mieste skončili volejbalistky Bratislavy. V kategórii 40-50 rokov si prvenstvo vybojovali hráči Starej Ľubovne. Strieborné medaily získalo družstvo Prešov "A", bronz putoval do Trenčína. Kategóriu 50-60 rokov ovládol tím Opavy (Česko), za ktorou sa umiestnila Stará Ľubovňa, ktorá v tejto kategórii získala titul majstrov Slovenska. Stupienok víťazov doplnil tretí Kežmarok. Titul v kategórii nad 60 rokov obhájili veteráni zo Žiaru nad Hronom. Za nimi skončilo družstvo Černovej a na treťom mieste sa umiestnili volejbalisti Užhorodu (Ukrajina).

V každej kategórii boli vyhlásení najlepší hráči turnaja. Medzi ženami to bola Katarína Jakušová (Kežmarok). Medzi mužmi v kategórii 40-50 rokov RomanNemeth (Stará Ľubovňa), v kategórii 50-60 rokov BohumilKřempek (Opava) a v kategórii nad 60 rokov Pavol Švara (Černová). Za najsympatickejšiu hráčkubola vyhlásená JankaČenkovičová (Košice ATU) a najstarším hráčom na turnaji bol 78-ročný Juraj Kmec (Prešov).

Organizátori podujatia boli nachystaní aj na nepriazeň počasia. V prípade dažďa boli pripravení presunúť zápasy z vonkajších ihrísk do okolitých hál. To však nebolo nutné, keďže celý turnaj sprevádzalo krásne slnečné počasie, ktoré prispelo k plynulému priebehu hry.

Za úspešný priebeh tohto turnaja patrí veľké poďakovanie organizačnému výboru Memoriálu Františka Mizdoša, Prešovskému samosprávnemu kraju, Mestu Kežmarok, Slovenskej volejbalovej federácii, volejbalovému klubu KV MŠK Oktan Kežmarok, vedeniu ZŠ Nižná Brána a SOŠ Garbiarska, všetkým zúčastnených rozhodcom, zapisovateľom, ako aj nasledujúcim sponzorom: Plastiflex, a.s. Kežmarok,  JUDr. Pavel Závacký, Tatranská mliekareň, a.s. Kežmarok, P.J. stav Kežmarok – Ing. J. Pisarčík, VPS – príspevková organizácia Kežmarok,  SkiBachledová – D. Šiška, Alergoimuno, s.r.o. – MUDr. Hlinka,  Tatratherm, s.r.o. Kežmarok  - Ján Habiňák,  Elsig Kežmarok – V. Lukáč,  Cartech, Vojenské lesy a majetky, š.p. Kežmarok, Hostinec Buková Kežmarok, Hostinec pod hradom Kežmarok – M. Džadoň, Reštaurácia u Jakuba Kežmarok – V. Modla,Delta, s.r.o. Kežmarok – M. Šoltés, Reštaurácia ESO Kežmarok – S. Pavličko, František Rams Kežmarok, Quiltex, s.r.o. L. Mikuláš – P. Sobolič, Karat Plus St. Ľubovňa – p. D. Knapiková, Pekáreň Gros, s.r.o. Kežmarok, Stavebná spoločnosť Rondo, s.r.o. Kežmarok, Kupo, s.r.o. Kežmarok,   Urpiner, s.r.o. B. Bystrica, Ing. arch. Rudolf Kruliac, Kavomaty s.r.o. Kežmarok, Ferto, s.r.o. – František Tomčák, COOP Jednota, Autonova s.r.o. Poprad, JUDr. Jevický Miroslav, CAR TECHNOLOGY, s.r.o. Bratislava, HG Data, s.r.o., Piváreň Hradná Bašta Kežmarok, Nahalka Daniel, KARLOFF, s.r.o Kežmarok.

Pravidelným vyvrcholením bola účasť hráčov na večernej párty. Toto podujatie teda nie je len o športovom zápolení, ale je to aj jedna z mála príležitostí v roku, keď sa môžu stretnúť a zabaviť sa skvelí volejbaloví veteráni.

Výsledky 23. ročníka Memoriálu Františka Mizdoša a Majstrovstiev SR veteránov vo volejbale mužov a žien: