2012: V HANT Aréne sa tešili Volley Team a Doprastav

09. 02. 2017 - Filip Hudec, SVF, FOTO: Ondrej Bobek

Volley Team UNICEF vyhral v roku 2012 prvýkrát Slovenský pohár. FOTO: Ondrej Bobek

V roku 2012 sa finále Slovenského pohára uskutočnilo v bratislavskej HANT Aréne, kde sa úlohy organizátora zhostil dnes už bývalý klub Volley Team UNICEF Bratislava. Finálové zápasy mali výbornú atmosféru, spolu prišlo 4500 divákov a tí sa mali na čo pozerať. Premiérovo sa medzi víťazov zapísal práve Volley Team, ktorý v dramatickom päťsetovom zápase zdolal Svidník a v ďalšom pokračovaní "bitky o Bratislavu" sa z triumfu tešili hráčky VK Doprastav, keď zdolali Sláviu EU 3:1

ROK 2012 - HANT ARÉNA BRATISLAVA
/Víťazi: Volley Team UNICEF Bratislava - VK Doprastav Bratislava/

Päťsetová dráma pre Volley Team

Volejbalisti Volley Team UNICEF Bratislava sa v roku 2012 stali držiteľmi Slovenského pohára. V dramatickom finálovom zápase zdolali zverenci trénera Branka Pistoviča v bratislavskej HANT Aréne Sláviu Svidník 3:2 a získali do vitríny prvú trofej v histórii klubu. Volley Team si navyše vybojoval právo štartovať v európskom pohári. Najlepšími hráčmi finále boli nahrávač Svidníka Kamil Feňo a smečiar Volley Teamu Branko Pistovič.Mužské finále sa hralo vo vynikajúcej atmosfére. Domáci mali prvý set, esom ho ukončil Hriňák a Volley Team vyhral 25:20. V druhom dejstve Svidník zlepšil hru a po blokárskom koncerte viedol 15:11. Volley Team vyrovnal na 18:18, ale záver setu zvládli lepšie hostia, vyhrali 25:20 a vyrovnali. Svidník ožil a priebeh tretieho dejstva mal pod kontrolou. Volley Team neustále doťahoval a set ukončil tretí Drobňák (25:23) a Svidník viedol 2:1. Dráma pokračovala a domáci sa nechceli zmieriť s prehrou. Štvrtý set ukončil útokom stredom Richard Nemec (25:22) a o víťazovi pohára musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom po útoku Malinu viedli východniari 10:7 a neskôr 11:8. Volley Team však vyrovnal a napokon druhý mečbal premenil muž zápasu Branko Pistovič (16:14). V HANT Aréne zavládla obrovská radosť.FAKTY ZO ZÁPASU

Slovenský pohár finále 2012, muži - Bratislava, 29. januára:
VK Slávia Svidník - Volley Team UNICEF Bratislava 2:3 (-20, 20, 23, -22, -14)
Zápas trval: 125 minút. Rozhodovali: Mokrý a Daruľa, 2500 divákov.
VK: Feňo 12, Száraz 12, M. Sopko ml. 3, Skasko 13, Macko 13, Drobňák 15, libero Barlík (Rajduga 7, Zavacký 0, Malina 4). Tréner: J. Vlk.
UNICEF: M. Mikula 3, Chochoľák 15, R. Nemec 10, Benčič 13, B. Pistovič 22, Hriňák 17, libero Pipa (Jankovič 1, M. Hukel 0, Demeter 1). Tréner: P. Fiala.

Povedali vtedy po zápase:
Branko Pistovič, hrajúci tréner Volley Teamu: "Vyhrali sme tri sety, tým pádom sme víťazmi Slovenského pohára. Bolo to nervózne stretnutie, v ktorom sme nevideli veľa volejbalovej kvality. Zvíťazilo šťastnejšie mužstvo. Hrali sme ustráchane, čo si neviem vysvetliť vzhľadom na skúsenosti mojich hráčov. Pre nás má toto víťazstvo veľkú cenu. Fanúšikovia boli úžasní, klobúk dole pred Svidníčanmi a ich priaznivcami, ktorí prišli v hojnom počte. Pre mňa to bolo prvé finále pohára, pretože v čase keď som hral na Slovensku, tak sa pohár nehral. O to viac ma triumf teší."
 
Jaroslav Vlk, tréner Svidníka: "Ťažko sa mi hodnotí. Tak ako zvíťazil Volley Team, mohli sme to byť aj my. Boli sme volejbalovejší, no myslím si, že v kľúčových momentoch nám chýbalo viac skúseností a odvahy. Mrzí ma to. V piatom sete sme viedli 11:8, a predsa sme to neustrážili. Mojim chlapcom ďakujem. Zahrali vyrovnanú partiu s bývalými reprezentantmi. Moji zverenci patria do nastupujúcej generácie a som si istí, že sa o nich bude ešte veľa hovoriť a písať. Čo sa týka fanúšikov, tí naši boli perfektní."Spomienka na finále:
Richard Nemec, blokár Volley Teamu (dnes tréner VK Prievidza): "Bola to sezóna, v ktorej som sa vrátil na Slovensko a po dlhšom čase som doma dosiahol veľký úspech. Mám to pekné spomienky, aj keď to nebol top volejbal, ale dosiahli sme úspech. Mali sme vtedy skúsený tím s Gabom Chochoľákom, Braňom Pistovičom, Martinom Pipom, či Martinov Jankovičom. Po dlhých rokoch sme sa zišli hráči, čo sme hrali vonku, takže to bolo zaujímavé. Otestovali sme si kto na tom ako je. Z osláv si veľmi nespomínam, už som bol vo veku, keď sa moc neoslavovalo (smiech)."

Doprastav obhájil zisk trofeje, v derby vyhral 3:1

Volejbalistky Doprastavu Bratislava obhájili triumf v Slovenskom pohári. Vo finálovom zápase v bratislavskej HANT Aréne vyhrali zverenkyne trénerky Evy Kosekovej nad metským rivalom Sláviou EU Bratislava 3:1. Pre Doprastav to bol celkovo štvrtý triumf v Slovenskom pohári. Bratislavčanky si tak vybojovali právo štartovať v európskom pohári. Najlepšími hráčkami finále boli Hensonová a Golitková.

Slávia na začiatku síce viedla, ale potom sa až do koncovky ťahalo vyrovnané skóre. Záver však vyšiel lepšie Doprastavu, keď druhý setbal využila Pencová (25:22). Druhý set mal podobný priebeh, ale s opačným koncom a Slávia po víťazstve 25:21 vyrovnala na 1:1. V ďalšom priebehu už mal navrch tím od Dunaja. Bývalá Slávistka, nahrávačka Jelínková dala ese a Doprastav viedol 18:12. Záver setu nepustili Kosekovej zverenkyne z rúk a vyhrali 25:19. V štvrtom sete Slávia zabojovala a hoci dlho prehrávala, Golitková vyrovnala na 19:19. Slávia potom dokonca viedla 22:20, ale do tajbrejku sa nedostala, pretože Doprastav napokon vyhral 25:23.FAKTY ZO ZÁPASU

Slovenský pohár finále 2012, ženy - Bratislava, 29. januára:
Doprastav Bratislava - Slávia EU Bratislava 3:1  (22, -21, 19, 23)
Zápas trval: 120 minút, rozhodovali: Fatrdla a Dovičovič, 2000 divákov.
Doprastav: Jelínková 7, Rojková 16, Pencová 15, Palgutová 3, Hensonová 17, Crkoňová 12, libero Valachová (Vargová 0, Koseková 0). Trénerka: E. Koseková.
Slávia: Smataníková 3, Golitková 20, E. Salanciová 14, Kuciaková 11, Kóšová 7, Hinzellerová 6, libero Martinátová (Mitrengová 0, Svatošová 0, Krišková 3, Pištěláková 1). Tréner: M. Hančík.

Doprastav vyhral v roku 2012 Slovenský pohár v HANT Aréne. FOTO: Ondrej Bobek

Povedali vtedy po zápase:
Eva Koseková, trénerka Doprastavu: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, pretože ako naše družstvo, tak aj Slávia EU, podávali v predchádzajúcich stretnutiach dobré výkony. Napriek tomu som verila, že duel dopadne lepšie pre nás. Myslím si, že rozhodla naša lepšia hra v poli, takticky dobre sme podávali a dotiahli koncovky setov. Sme veľmi šťastné, že sme dokázali triumfovať."

Martin Hančík, tréner Slávie: "Dnes sa ukázalo, že to čo nám stačilo v prechchádzajúcich zápasoch, keď sme vymenili libero a dali sme ho na blok, tak dnes nám práve to libero vzadu dosť chýbalo. Tam vidím našu slabinu, ale hlavne súper nás predčil servisom a prihrávkou. My sme trocha slabšie podávali, ale v tom to nebolo. My sme dreli v obrane, mali sme slabší útok a trocha slabšiu nahrávku z poľa. Ale hlavne nebol dobrý servis, bol mäkký."

Spomienka na finále:
Daniela Rojková, smečiarka Doprastavu (dnes bývalá volejbalistka Daniela Mesková, mamička dvoch detí): "Finále bolo veľkolepé, pretože Volley Team vtedy ešte mal peniaze a z tohto pohľadu to bolo zaujímavejšie. Pamätám sa, že to bolo po sezóne, v ktorej sme so Sláviou prehrali, takže radosť bola o to silnejšia. My sme mali vtedy tíme Američanku Hensonovú, ktorá dobre zapadla a darilo sa jej. Pozitívom bolo aj to, že finále sa uskutočnilo konečne v Bratislave a nemuseli sme cestovať. Hral sa kvalitný volejbal a myslím, že diváci museli byť spokojní. Pamätám sa, že som v závere už nevládala, pretože som mala skoro 60 nahrávok (smiech). Z víťazstve som mala veľkú radosť, aj keď som pohár predtým vyhrala viackrát."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #